Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

SYMBOLE

Symbole
TC-1200
Opatentowana tkanina bardzo wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju otarcia.  Używana jako zewnętrzna powłoka w kurtkach, spodniach, kamizelkach i czapkach.  Specjalne połączenie (utkanie) 65% poliestru wraz z 35% bawełny powoduje, że jest ona wiatroszczelna, nie przyjmująca wody, odporna na komary i wyjątkowo szybko schnąca. Ubrania wykonane z tkaniny TC 1200 mogą być prane w pralkach automatycznych i nie muszą być prasowane. W razie potrzeby, istnieje możliwość ponownego zaimpregnowania materiału. Dodatkowa ochrona przeciwko promieniom UV.
Pokrycie-WR
Wiatroszczelne poliuretanowe pokrycie cechujące się wyskoą wodoodprnością. Oddycha i wentyluje. Ubrania mające pokrycie WR nie posiadają pokrytych szwów
Polar niepilingujący
Polar w najwyższej jakości, nie podlegający zmechaceniu. Zachowuje swoje właściwości nawet po długotrwałym użytkowaniu i częstym praniu w pralce automatycznej.
Zip-In-System
Serie produktów 3 w 1, które dzięki systemowi zamków błyskawicznych mogą tworzyć najróżniejsze kombinacje z innymi seriami.
Membrana 2-warstwowa
Membrana 2 – warstwowa, odporna na wiatr i wodę, umieszczona w podszewce. Jest wyjątkowo cicha i oddychająca. Stosowana w produktach z serii Myślistwo.
Membrana 3-warstwowa
Membrana 3-warstwowa – wiatro-odporna i wodoszczelna, posiadająca właściwości oddychające. Jest on zawarta pomiędzy zewnętrzną warstwą ubrania a podszewką . Oznaczana również jako 3 - warstwowy materiał. W ubraniach 3-warstwowych zewnętrzna warstwa jest wiatro- i wodoszczelna. Szwy nie są pokryte (zalakowane, wodoszczelne).
Membrana typu „Liner
Funkcyjna membrana, odporna na wiatr i wodę, a jednocześnie oddychająca. Wprowadzona jako „ Liner”, co oznacza, że membrana jest luźno zawieszona pomiędzy podszewką i materiałem zewnętrznym. Stosowana np. w ubraniach z serii Myślistwo, dzięki której są one niezwykle ciche.
Membrana 2-warstwowa
Wiatro- i wodoszczelna membrana w właściwościami oddychającymi. Membrana jest laminowana z zewnętrzną warstwą kurtki, która zabezpiecza ubiór przed najbardziej intensywnym deszczem. Używana np. w kurtkach myśliwskich i kurtkach typu softschell. Szwy są klejone razem z membraną.
Ciba
Powłoka, która zapewnia dodatkową ochronę przeciw promieniom UV.
Teflon
Prekursorski produkt na rynku firmy DuPont. Używany do zewnętrznych warstw odzieży i nadający im właściwości chroniące przed zabrudzeniami i wodą. Teflon sprawia, że dany produkt jest bardziej odporny i może być używany przez długi czas.
Wiatroodporność
Produkty oznaczone tym symbolem są odporne na wiatr
Szwy klejone
Przy produktach oznaczonych tym symbolem szwy są pokryte (zalakowane). Dzięki temu uniemożliwione jest wdarcie się wody w tych miejscach.
Oddychające
Produkty oznaczone tym symbolem posiadają bardzo wysokie właściwości oddychające.
Scotchgard
Impregnacja opracowana przez firmę 3M jako barierę przeciwko zabrudzeniom i wodzie. Nie utrudnia oddychania tkaninie.
Ochrona UV
Produkty oznaczone tym symbolem w wysokim stopniu chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB.
Supplex
Wysoce funkcjonalny materiał opracowany przez firmę Invista. Przyjazna dla skóry tkanina poliamidowa, wyjątkowo wytrzymała, łatwa w pielęgnacji, nie gniecąca się i utrzymująca formę. Materiał o długiej żywotności, szybkoschnący i miękki
2-In-1
Ubrania oznaczone tym symbolem są wielofunkcyjne. W szybki i łatwy sposób mogą być dopasowane do najprzeróżniejszych zastosowań oraz warunków klimatycznych.

Bratex

BRATEX dzięki specjalnej strukturze należy do rodziny paroprzepuszczalnych oddychających tkanian, takich jak GORETEX, SYMPATEX, HYDROTEX.

Jest to tkanina wierzchnia laminowana z membraną paroprzepuszczalną (mleczną lub przezroczystą). Charakteryzuje się wysoką wodoszczelnością i wiatroszczelnością, a zarazem przepuszcza pot w postaci pary wodnej na zewnątrz odzieży.

Osiągane parametry (od 100 do 600hPa i do ok.3500 g/m2 /24h) wodoszczelności i przepuszczalności pary, BRATEX zawdzięcza zastosowaniu specjalnej membrany o mikroporowatej strukturze ok.1,4 mld porów na cm2, z których każdy jest dużo mniejszy niż kropla wody, jednak znacznie większy od cząsteczki pary wodnej. Woda nie może przeniknąć przez membranę, podczas gdy pot w postaci pary wodnej swobodnie przenika przez pory.

BRATEX daje nam komfort suchego mikroklimatu skóry. Pot wydzielany podczas wysiłku, wydalony zostaje niemal natychmiast na zewnątrz do otoczenia, dzięki czemu skóra normalnie oddycha i nie mamy wewnątrz ubioru przykrego uczucia wilgoci. Dlatego odzież uszyta z BRATEX-u sprawi, że nawet w najcięższych warunkach klimatycznych, będziemy czuli się sucho, przyjemnie i bezpiecznie.

POLARON - X

POLARON - X to wysokiej jakości dzianina termoaktywna (warstwa wewnętrzna dzianiny absorbuje wydzielany podczas wysiłku pot i odprowadza go na zewnątrz).

Dzięki specjalnej strukturze materiału, zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała nawet w niskich temperaturach

Daje w ten sposób komfort użytkowania nawet bez względu na warunki atmosferyczne. Niska waga, miły ciepły chwyt nowoczesny wygląd sprawiają ze wyroby odszyte z materiału

POLARON -X cieszą się powodzeniem wśród myśliwych, wędkarzy, miłośników pieszych wędrówek.

GRAFF - BIOACTIV

GRAFF proponuje Państwu specjalistyczną bieliznę, termoaktywną, której linia nosi nazwę GRAFF-BIOACTIV. Bielizna ta posiada wyjątkowe właściwości termoizolacyjne (chroni skórę przed przegrzaniem i przed przechłodzeniem), doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, szybko schnie nie powodując przykrego zapachu potu. Bielizna GRAFF-BIOACTIV  jest antybakteryjna, antyalergiczna, delikatna, sprężysta idealnie przylegała do ciała.

Właściwości swe zawdzięcza dzięki zastosowaniu do produkcji specjalnej dwuwarstwowej dzianiny, wykonanej z włókien poliamidowych i mikro włókien ,,Meryl Skinlife’’ poddanej specjalnej obróbce. ,,Meryl Skinlife’’ to unikalna struktura mikro-włókien pokrytych jonami srebra. Użyty do produkcji bielizny nadaje jej wyjątkowych właściwości, o czym przekonali się nasi klienci a my z przyjemnością poddajemy ją Państwa ocenie.

Tajemnicą bielizny GRAFF-BIOACTIV jest dwuwarstwowa konstrukcja dzianiny. Po wewnętrznej stronie użyto mikrowłókien ,,Meryl Skinlife’’ i poddano je specjalnej obróbce aby uzyska miły ciepły chwyt. Natomiast zewnętrzna warstwa wykonana jest z włókien poliamidowych.

Pot w postaci pary wodnej błyskawicznie przenika przez wewnętrzną warstwę ,,Meryl Skinlife’’ i jest absorbowana przez warstwę zewnętrzną a jej specjalna struktura zapewnia szybkie odprowadzenie jej na zewnątrz. Dzięki temu nie mamy przykrego uczucia wilgoci, czujemy się sucho ciepło i przyjemnie.

Water Stop

Odzież odszyta w systemie WATER STOP®    dzięki zastosowaniu specjalnej membrany paroprzepuszczalnej BRATEX jest nieprzewiewna i nieprzemakalna, a jednocześnie oddychająca, co zapewnia komfort w użytkowaniu

 Flex

 

   KOMFORTOWA - jest elastyczna, lekka, wygodna
HIGIENICZNA - nie zatrzymuje potu, zapobiega rozwojowi bakterii, łatwa w praniu
WODOODPORNA I NIEPRZEWIEWNA - perfekcyjnie zapobiega przemakaniu i chroni przed wiatrem
ODPORNA NA USZKODZENIA MECHANICZNE - jest to bardzo wytrzymała tkanina, próba wbicia w nią ołówka nie powiodła się
 FLEX to tkanina dwuwarstwowa, której wierzchnia warstwa to miękka, bezszelestna gumka. Spodnia warstwa wykonana jest z elastycznej dzianiny. Takie połączenie sprawia, że tkanina FLEX jest wodoodporna, nie szeleści, jest bardzo wytrzymała. Nadaje się szczególnie na odzież specjalistyczną, dzięki temu wykorzystywana jest przez wiele renomowanych firm.

O jakości FLEX-u nasi klienci mogli przekonać sie już w poprzednim sezonie
 Thermo-system

HERMO-system jest sposobem doboru odzieży Gra‰ff do panujących warunków atmosferycznych.
Polega na zapewnieniu użytkownikom komfortu cieplnego poprzez cyrkulację powietrza, odprowadzenie wilgoci na zewnątrz i ochronę przed zimnem oraz przegrzaniem się, wiatrem  i  deszczem. 
Zasada  działania THERMO-systemu jest oparta na prawach fizyki. Rosnąca temperatura wewnątrz odzieży „wypiera” pot w postaci pary wodnej na zewnątrz, co pozwala utrzymać suchy mikroklimat skóry. Jednocześnie, dzięki połączeniu z  odpowiednim  doborem  wszystkich  warstw  odzieży  (BRATEX®+ polar + bielizna termoaktywna), zapewnia komfort cieplny użytkownikowi.  Odzież  pracująca  w  THERMO-systemie  zapewnia w upalne dni chłodzenie organizmu poprzez cyrkulację powietrza. Ponadto  jony  srebra  w  bieliźnie  termoaktywnej  zapobiegają rozwojowi bakterii powodujących przykry zapach potu. Najważniejszą cechą THERMO-systemu jest jego dynamika – im większa jest różnica temperatur wewnątrz odzieży i na zewnątrz, tym szybciej pracuje system, oddając więcej wilgoci na zewnątrz lub „zmuszając” powietrze do szybszej cyrkulacji.   

TEXCARE

GRAFF proponuje Państwu specjalistyczną bieliznę, termoaktywną, której linia nosi nazwę GRAFF-BIOACTIV. Bielizna ta posiada wyjątkowe właściwości termoizolacyjne (chroni skórę przed przegrzaniem i przed przechłodzeniem), doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, szybko schnie nie powodując przykrego zapachu potu.

Bielizna GRAFF-BIOACTIV. jest antybakteryjna, antyalergiczna, delikatnie uwalnia promienie podczerwone, stymuluje krążenie krwi, wytwarza aniony potrzebne dla ludzkiego ciała zwane "witaminami powietrza".

Delikatna, sprężysta, idealnie przylega do ciała. Swe wyjątkowe właściwości zawdzięcza zastosowaniu do produkcji specjalnej dwuwarstwowej dzianiny wykonanej z włókien poliestrowych i mikrowłókien BAMBOO CHARCOAL.

BAMBO CHARCOAL to unikalna struktura mikrowłókien, do produkcji której użyto 4/5 letniego drewna bambusa MON Zong Bamboo, które charakteryzuje się twardością, gęstością i strukturą o niezliczonej ilości otworów. Użyte do produkcji i poddane specjalnej obróbce nadaje bieliźnie wyjątkowe właściwości, o czym przekonali sie nasi klienci, a my z przyjemnością poddajemy ją Państwa ocenie. 

Dry Care

DRY CARE to nowoczesna apretura, dająca doskonałą ochronę przed wilgocią, nawet w bardzo trudnychwarunkach atmosferycznych. Odzież pokryta DRY CARE jest  odporna  na  zabrudzenia  i  łatwo  się  czyści. Dzięki specjalnej technologii nanoszenia nasza apretura nie zmienia fasonu i koloru odzieży.

 

Hi-Tec

Podstawowe cechy materiału Thinsulate

1). Waga i grubość – unikalna technologia mikro-włókien  o grubości 2 ÷ 5 mm ( 25 razy cieńsze od grubości włosa ) zapewnia najwyższe parametry cieplne przy najniższej wadze i grubości. Dla klienta oznacza to swobodę ruchu jak również zachowanie odpowiedniego fasonu ( zgodnego z trendami mody ).
 
2). Trwałość właściwości ocieplających – unikalne mikro-włókna Thinsulate, które są 10 razy mniejsze od konwencjonalnych włókien innych materiałów ocieplających, poprzez większą ilość poduszek powietrznych, zapewniają nie tylko najlepsze parametry ocieplające ale również stałą sprężystość mimo nacisków występujących w trakcie użytkowania.
 
Mikro-włókna Thinsulate zapewniają 1 000 włókien na jednostkę podczas gdy konwencjonalne 10 włókien. Dzięki temu efektywna powierzchnia mikro-włókien Thinsulate wynosi 314 000 mm kw. Podczas gdy konwencjonalnych tylko 31 400 mm kw.
 
O ile inne materiały tracą swoje właściwości cieplne to
Thinsulate utrzymuje je na niezmienionym poziomie w trakcie całego okresu użytkowania.
 
3). Odporność na wodę – niepowtarzalny splot włókien, jak również zastosowany materiał pozwolił uzyskać mniej niż 1% absorpcji wody w stosunku do wagi własnej. Pozwala to na utrzymanie ciała w cieple i suchości podczas niesprzyjających warunków pogodowych.
 
4). Równowaga cieplna – „oddychanie” i mikro-filtracja.
Niejednemu z nas przytrafiło się przykre zjawisko przepoconego ciała, co ma szczególnie miejsce przy wysiłku czy też przy zmieniającej się pogodzie w okresach przejściowych jesienno-zimowo-wiosennych. I temu zaradziła firma 3M gdyż unikalna technologia mikro-włókien
Thinsulate zapewnia pełne oddychanie materiału co gwarantuje utrzymanie właściwej równowagi cieplnej niezależnie od warunków użytkowania – a tym samym uniknięcie zjawiska potliwości.Kontrolując ciepło ciała zapewnia użytkownikowi komfort czy to podczas pracy czy też odpoczynku.
 
5). Bezwonny i hypoalergiczny – materiał Thinsulate jest materiałem bezwonnym i hipoalergicznym (idealny dla alergików). Posiada certyfikat ekologiczny Okotex Standard 100. Jakość materiału gwarantowana jest certyfikatem ISO – 9002.

 

 

fotorealistyczny kamuflaż Beyondvision Big Game. Wykonanie najwyższej jakości, idealnie adoptuję się w terenie, co znacznie ułatwia podejście zwierzyny lub przemieszczanie się w celu oddania precyzyjnego strzału. 

 

 

 bardzo miła w dotyku tkanina nanofleelce, zwiększa komfort użytkowania, zwłaszcza podczas dłuższej aktywności w terenie.

 

DWR(Durable Water Repellency) jest niesłychanie ważną cechą dla wydajności i komfortu w deszczu. DWR to chemiczne działanie na zewnętrzną warstwę materiału, zwiększa napięcie powierzchni, aby krople spływały po ubraniu. Redukuje skroplenie wewnątrz i pomaga w odprowadzaniu pary wodnej.

 

Orttex - membrana TPU(wodoodporność 10.000mm/ oddychalność 10.000g/m2) z termoplastycznego poliuretanu, zwiększająca oddychalność i wodoodporność tkaniny bez jednoczesnego zmniejszenia komfortu ruchu podczas wzmożonego wysiłku.

 

Włókna bambusowe.

Antybakteryjne, o wysokich właściwościach odprowadzających wilgoć z dobrą oddychalnością.

lycra

Dzięki unikalnej sprężystości włókien Lycra szczególnie nadaje się do stosowania przy produkcji odzieży dla aktywnych. Elastyczna odzież "porusza się" wraz z jej użytkownikiem, po czym bez problemu wraca do pierwotnego kształtu.

 

No-Wind to wiatroszczelna, wodoodporna i odprowadzająca wilgoć membrana, połączona z cienkim polarem.
Doskonale chroni głowę przed utratą ciepła spowodowaną silnym wiatrem.

Inteligentna” i ultralekka membrana No-Wind sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

 No-Wind pozwala zachować równowagę termiczną.