Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

RODZAJE POCISKÓW SAKO

SAKO HAMMERHEAD :

HH2

Hammerhead jest ciężkim, mocnym pociskiem półpłaszczowym przeznaczonym dla dużych kalibrów. Stworzony specjalnie na łosia i zwierzynę grubą. Konstrukcja rdzenia chroni pocisk przed rozpadem nawet w przypadku trafienia w kość.

SAKO SUPER HAMMERHEAD:

SHH

Sako Super Hammerhead Gruby płaszcz, silny i nieodpryskowy, zapewniający kontrolowaną ekspansję. Spójna konstrukcja rdzenia umożliwia duże zatrzymanie ciężaru, powoduje dobrą penetrację. Stożkowy rdzeń daje wysoką wydajność balistyczną, powoduje spłaszczenie trajektorii. Wynalezione i testowane w laboratoriach SAKO, objęte obszernymi testami myśliwskimi.


SAKO TWINHEAD:

twinhead

Sako Twinhead (Nosler partition) to półpłaszczowy pocisk z dwoma oddzielnymi rdzeniami z ołowiu. Tylny rdzeń podczas penetracji zachowuje przynajmniej 2/3 swojej pierwotnej wagi i umożliwia głęboką penetrację.

SAKO TWINHEAD II :

twinhead 2

Ze względu na krzyżowo - członowy płaszcz oraz zwięzły przedni rdzeń, pocisk typu “Swift A - FrameT”. Twinhead II stał się sławny głównie ze względu na swoje działanie na trzech płaszczyznach - kontrolowana ekspansja pocisku w tuszy, głęboka penetracja oraz 95% retencji wagi pocisku na dowolnym dystansie.

SAKO GAMEHEAD:

gamehead

Gamehead to klasyczny półpłaszczowy pocisk myśliwski starszej generacji z wystającym ołowianym wierzchołkiem. Pocisk charakteryzuje się silnym grzybkowaniem i dużą siłą obalającą. Nie bez znaczenia jest niska cena w porównaniu z nowszą amunicją o kontrolowanej deformacji.

SAKO RACEHEAD:

racehead

Racehead (Sierra Match-King) przeznaczony jest do strzelań tarczowych. Pocisk z otworem wierzchołkowym i tylnym ścięciem (Boat tail), gwarantuje maksymalne skupienie na dalszych dystansach.

SAKO SPEEDHEAD:

speedhead

Speedhead to typowy pełnopłaszczowy pocisk, przeznaczony do strzelań tarczowych, jak również do polowania na zwierzynę drobną.


SAKO CUTHEAD:

cuthead

Cuthead to pełnopłaszczowy pocisk przeznaczony do strzelań tarczowych, różni się jednak od zwykłej amunicji FMJ. Różnica polega na tym, iż pocisk w swej górnej części posiada rant, który wycina w tarczy idealnie okrągłe otwory. Pozwala to na łatwy odczyt wyników na tarczy. Pociski cuthead, mogą także z powodzeniem być wykorzystywane do polowania na zwierzynę drobną.


SAKO POWERHEAD BARNES TSX:

powerhead

Powerhead (Barnes TSX) to pełnopłaszczowy pocisk monolityczny. Wgłębienie wierzchołkowe, połączone z głębokim nacięciem wewnątrz pocisku pozwalają uzyskać kontrolowaną deformację z charakterystycznym symetrycznym rozkwitaniem na cztery równe części. Powerhead zapewnia odpowiednią penetrację połączoną ze 100% zachowaniem swojej masy.


SAKO SUPER DEERHEAD:

SUper deerhead

Deerhead jest zwartym pociskiem, który wytrzymuje ekstremalne deformacje, bez rozdzielenia się płaszcza od rdzenia. Pocisk rozszerza się szybko i rzadko traci więcej niż 10% swojej masy początkowej.

SAKO MOOSEHEAD:

moosehead

Moosehead Oferuje dobre skupienie. Przenosi ogromną energię uderzenia. Wygładzona budowa wyklucza rozszczepienie i pocisk pozostaje nierozerwany nawet przechodząc przez kość.

SAKO ARROWHEAD :

arrowhead

Balistycznie zaawansowany pocisk na grubego zwierza (Nosler Balkistoc Tip), produkowany dla SAKO przez Nosler®. Pocisk jest bardzo skuteczny na dużą zwierzynę o cienkiej skórze oraz na zwierzęta rzędu antylopa/łoś, na długich dystansach.

SAKO ARROWHEAD II:

arrowhead 2

Balistycznie zaawansowany pocisk (Swift Scirocco II®) na zwierzynę dużą, o ciężkiej budowie, produkowany dla SAKO przez Swift Bullets®. Polimerowana głowica zachowuje opływowy kształt dopóki pocisk nie uderzy w tkankę zwierzyny. Spójna budowa rdzenia zapewnia szybkie porażenie, kontrolowany rozrzut oraz zachowanie siły rażenia.


SAKO RAMHEAD:

ramhead

Mocny, płasko-nosy, trwały, mosiężny pocisk (Barnes Banded Solid®) nietoksyczny, nie zawierający ołowiu. Pocisk głęboko i niezawodnie penetruje tkankę bez rozrzutu. Ramhead jest godnym zaufania pociskiem na grubego zwierza.