Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Rodzaje pocisków NORMA

oryx

ORYX
To najmłodszy rodzimy produkt Normy. Uważany za bardzo uniwersalny pocisk, którego ołowiany rdzeń jest trwale połączony z płaszczem, co gwarantuje niemal pełne zachowanie masy pocisku po przejściu przez tuszę. Pogrubiona tylna część płaszcza ogranicza nadmierne grzybkowanie. Dzięki temu pocisk w tuszy otwiera się na cztery równomiernie rozkwitające części.

vulkan

VULKAN
Konstrukcja pocisku sięga lat 80-tych. Jego cienki płaszcz zawijany w części górnej do środka rdzenia powoduje natychmiastową reakcję grzybkowania. Uważany za jeden z najskuteczniejszych pocisków do strzelań na niewielkie odległości np. w pędzeniach, powodujący natychmiastowy efekt obalający.

alaska

ALASKA
Pocisk opracowany na bazie tradycyjnego półpłaszcza typu SP (Soft Point). Unowocześniony płaszcz pocisku jest pogrubiony w tylnej części, co wymusza zahamowanie jego dalszego rozrywania. Bardzo doceniany przez myśliwych preferujących spacer po lesie, jako odporny (dzięki dużej masie) na drobne przeszkody na torze lotu (trawa, drobne gałązki itp.).

plasticpoint

PLASTIC POINT
Konstrukcja pocisku taka jak w Alasce, lecz jego ołowiany wierzchołek zastąpiono twardym plastikiem, zapobiegającym odkształceniom podczas częstego ładowania i rozładowywania broni.

noslerbalistictip

NOSLER BALLISTIC TIP
Bardzo celny pocisk amerykańskiego producenta firmy Nosler, charakteryzujący się szczególnie dobrymi parametrami balistycznymi przy strzałach na duże odległości. Posiada ostry wierzchołek wykonany z poliwęglanu, zabezpieczający go przed deformacją podczas przeładowywania broni.

noslerpartition

NOSLER PARTITION
Pocisk amerykańskiego producenta firmy Nosler. Jego konstrukcja charakteryzuje się poprzeczną przegrodą rdzenia ołowianego, powodującą kontrolowaną strefę deformacji pocisku po uderzeniu w tuszę. Dzięki tej konstrukcji pocisk głęboko penetruje tuszę, nie ulegając fragmentacji.

swift

SWIFT SCIROCCO
Skonstruowany wyłącznie dla szybkich kalibrów typu Magnum (7mm Rem. Mag. i .300 Win. Mag.). Charakteryzuje się niezwykłą celnością na bardzo dużych dystansach, a jednocześnie wysoką skutecznością obalania. Polimerowy wierzchołek pocisku zapobiega odkształceniom przy przeładowywaniu broni.

frame

SWIFT A-FRAME (TXP)
Pocisk amerykańskiego producenta firmy Remington. Przeznaczenie pocisku takie samo, jak w przypadku Nosler Partition. Budowa zbliżona, lecz posiada on wzmocnioną przegrodę poprzeczną i znacznie pogrubiony płaszcz, dzięki czemu przy trafieniu w tuszę pocisk rozwija się tylko do miejsca przegrody poprzecznej. W efekcie zapewnia on głęboką i maksymalną penetrację. Zalecany dla amatorów polowań afrykańskich. Produkowany nawet w najmocniejszych kalibrach.

barnes

BARNES SOLID
Nabój stworzony dla myśliwych, polujących na "wielką piątkę". Jest to ciężki pełnopłaszczowy pocisk z zaokrąglonym wierzchołkiem, zapewniającym bardzo głęboką penetrację. Produkowany tylko w najcięższych, typowo afrykańskich kalibrach (.375 H&H, .416 Rigby, .458 Win. Mag.).

Niestety, ta kategoria nie zawiera produktów.
Zapraszamy do przejrzenia asortymentu w pozostałych kategoriach.