Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

RODZAJE POCISKÓW LAPUA



LAPUA MEGA:


Lapua MEGA

Pocisk Mega został zaprojektowany do polowania na dużą zwierzynę. Mega jest pociskiem półpłaszczowym z ochronnym płaszczem miedzianym. To rozwiązanie gwarantuje, że rdzeń ze stopu ołowianego pozostaje nienaruszony podczas ładowania broni lub przy strzale przez krzaki i gałęzie. Dodatkowo, zaawansowany stop ołowiu zachowuje ponad 97% wagi podczas penetracji tuszy. Symetryczna deformacja w tuszy zwierzyny powoduje, że pocisk idealnie grzybkuje powiększając swoją średnicę dwukrotnie, a rdzeń nie ulega przy tym defragmentacji. Grubszy pas płaszcza w środkowej części pocisku utrzymuje rdzeń we właściwej pozycji. Spłaszczony czubek pocisku powoduje śmiertelny szok bezpośrednio po uderzeniu.

Główna cecha: kontrolowana penetracja i ekspansja pocisku. 




LAPUA SCENAR:

scenar

Amunicja z pociskiem Scenar to pierwsza fabryczna amunicja elaborowana pociskiem HPBT. Została po raz pierwszy wyprodukowana w 1980 roku na zawody olimpijskie i od razu stała się klasą samą dla siebie. Przy jej pomocy ustanowiono nowy absolutny rekord 600/600 punktów w konkurencji ISSF 300 metrów. Niezrównana dokładność Scenara natychmiast została zauważona przez cały świat. Lapua nigdy nie poprzestała na pierwszych sukcesach i stale doskonali swoje produkty. Ostatnio rozpoczęliśmy program, który pozwoli udoskonalić Scenara i czynić go jeszcze dokładniejszym. Nie wprowadzamy zmian balistycznych, a postaramy się produkować jeszcze dokładniej. Lata doświadczeń w produkcji pocisków i nowe maszyny pomogą wprowadzić surowe normy jakościowe. Zakładamy mniejsze tolerancje wagowe, surowszą kontrolę koncentryczności i grubości ścianek płaszcza. Ta nowa generacja została nazwana ScenarL i wspaniale zastąpiła starą linię. Może być stosowana w różnorodnych zawodach i do polowań na szkodniki. Kunszt wykonania, skrupulatna kontrola jakości, najnowocześniejsza technologia i zaawansowane rozwiązania balistyczne tworzą ze ScenaraL najlepszego z najlepszych.

Zaprojektowany jako pełnopłaszczowy pocisk HPBT (Hollow Point Boat Tail - z otworem otwartym i ścięciem dennym) zapewnia mały opór w locie i wspaniały wspołczynnik gęstości balistycznej (BC) równy 0.470 dla kalibru .308 i pocisku 168 grs, dając pocisk do strzelania na odległości do 500 m, szczególnie w zawodach na dystansie 300 m. Otwór z przodu jest bardzo mały i nie zmienia klasyfikacji pocisku jako pocisku pełnopłaszczowewgo.

Wszystkie pociski Scenar dostępne są również w płaszczu ze srebra.

Powyższe właściwości wraz powtarzalnością pocisków od paczki do paczki jest najlepszym wyborem na poważne zawody w strzelaniu. Scanar dla 5 kolejnych strzałów daje rozrzut na 300 m w granicach +/- 6 mm, w więc gwarantuje przystrzelicy w okręgu o średnicy 12 mm.


LAPUA NATURALIS:

naturalis

Kontrolowana i optymalna ekspansja, idealna penetracja, mocny efekt obalający bez względu na odległość. Solidna konstrukcja odporna na deformację przy przeładowaniu, zachowanie wagi w czasie ekspansji do 100%. Wyjątkowa technologia firmy Lapua. Grzybkowanie kuli zaczyna się prawie natychmiast po przejściu przez skórę. Deformację kontroluje wydrążenie wierzchołkowe, które jest wypełnione tworzywem sztucznym. Naturalis grzybkuje symetrycznie bez rozpadania się na części. Kula wykonana w całości z plastycznej miedzi daje niespotykany efekt szoku i duży kanał chwilowy przy zachowaniu prawie 100% swojej masy. Kula i amunicja Naturalis szybko zyskały wiernych zwolenników na całym świecie i służy do polowań na wiele gatunków różnej zwierzyny w różnych warunkach klimatycznych. Kula która została stworzona do polowań na grubą zwierzynę jest obecnie wykorzystywana w zasadzie do każdego rodzaju polowania, jest niezwykle skuteczna i ma dużą moc obalającą. Pocisk jest chętnie wykorzystywany do ręcznej elaboracji

LAPUA FMJ BT:

fmj

FMJ Lock Base- Opantentowana konstrukcja tego pełnopłaszczowego pocisku z pełnym ołowianym również w nosie rdzeniem pozwala na użycie maksymalnego ciśnienia gwarantującego większą prędkość niż tradycyjne pociski. Zaprojektowany w sposób likwidujący ryzyko uszkodzenia bazy pocisku, co miałoby negatywne skutki dla dokładności. Budowa typu FMJBT (pełen płaszcz ze ścięciem dennym) ma również oznaczenie VLD (Very Low Drag) minimalizuje opory powietrza i daje bardziej płaską trajektorię lotu pocisku, co pozwala na uzyskanie wspaniałej dokładności na dużych dystansach. Współczynik balistyczny (BC) pocisku 170 grs wynosi 0,525.