Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wiatrówka Hatsan Striker Edge 4,5 mm

369.00
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu Wiatrówka Hatsan Striker Edge 4,5 mm

Hatsan Striker Edge 4,5 mm to nowoczesny karabinek pneumatyczny z łamaną lufą, łożem thumb-hole, automatycznym bezpiecznikiem oraz światłowodowymi przyrządami celowniczymi.

Nowoczesne polimerowe łoże

Osadę karabinka wykonano z wytrzymałego polimeru o matowym wykończeniu, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz działanie wilgoci.

Konserwacja i czyszczenie łoża z tworzywa ogranicza się jedynie do utrzymania w ogólnej czystości oraz sporadycznego używania olejku silikonowego.

Symetryczna kolba typu Thumb-hole ma ryflowany chwyt pistoletowy z przestrzenią na kciuk, co korzystnie wpływa na komfort oraz kontrolę nad karabinkiem. 

Odrzut powstający po strzale jest skutecznie absorbowany dzięki zastosowaniu wentylowanej gumowej stopki, odpowiadającej także za stabilny punkt oparcia.

Na chwycie pistoletowym oraz przedniej części łoża naniesiono drobne moletowanie, która poprawia przyczepność dłoni oraz podnosi walory estetyczne karabinka.

Wygodne ładowanie

Sprężyna naciągana jest poprzez klasyczne „złamanie lufy”, metody najczęściej wykorzystywanej w wiatrówkach sprężynowych z uwagi wygodną i prostą obsługę. Karabinek strzela śrutem diabolo w kalibrze 4,5 mm, ładowanym bezpośrednio do lufy. 

Czynność ładowania ułatwia polimerowy kołnierz ochronny, na którym osadzono również muszkę. W karabinku zastosowano zabezpieczenie Anti Bear-Trap Safet, które zapobiega przedwczesnemu zwolnieniu sprężyny podczas jej naciągania.

Precyzja i duży zasięg

Za celność oraz powtarzalność strzałów odpowiada gwintowana lufa o długości 450 mm, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać powtarzalne skupienie.

Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową ok. 305 m/s (~ 10 J), dzięki czemu z karabinka możemy także celnie strzelać na większych dystansach.

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

W strzelectwie najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego po naciągnięciu sprężyny („złamaniu lufy”) następuje automatyczne włączenie bezpiecznika, który uniemożliwia oddanie niekontrolowanego strzału.

Przed oddaniem strzału należy każdorazowo wyłączyć bezpiecznik, który został dogodnie umiejscowiony przed językiem spustowym. Wpływa to na wyjątkowo łatwe odbezpieczenia karabinka, które moze odbywać się nawet bez zakłócania procesu celowania.

Nowoczesne przyrządy celownicze

Karabinek został wyposażony w dobrej klasy światłowodowe przyrządy celownicze tj. tunelową muszkę oraz regulowaną w pionie i poziomie szczerbinkę.

Światłowody pręciki o kontrastowej (zielono-czerwonej) kolorystyce, znacznie przyspieszają zgrywanie muszki i szczerbinki, a dzięki wysokiej absorpcji światła, umożliwiając także strzelanie przy słabym świetle.

 

Dane techniczne
Dane podstawowe
Energia kinetyczna naboju [J]
poniżej 17
Ilość szyn montażowych
1
Kaliber [mm]
4,5
Klasa celności
precyzyjna
Możliwość zamontowania
celownik optyczny
Odrzut
mały (do 10 J)
Pojemność magazynka [szt.]
1
Prędkość początkowa [m/s]
do 305
Typ naciągu
klasyczny - łamany
Typ śrutu
diabolo
Typ szyny
11 mm (dovetail)
Wykończenie kolby/osady
polimer
Wymagane zezwolenie?
nie

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: