Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Pocisk monolityczny pod tłumiki Semihunt – kal..30/7,62 164 grs/10,6g/

3.98
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu Pocisk monolityczny pod tłumiki Semihunt – kal..30/7,62 164 grs/10,6g/

Semihunt - na krótkie odległości

Semihunt to  pocisk do polowania. W porównaniu z   pociskiem myśliwskim Hunt, pocisk ma mniej optymalne właściwości aerodynamiczne. Jednak Semihunt działa dobrze na krótszych dystansach i jest prostszy w produkcji niż Hunt, dlatego pocisk jest tańszy dla klienta.
 Semihunt ma szereg żeber wokół korpusu pocisku. Te żebra zapewniają uszczelnienie gazów pędnych za pociskiem, przy jednoczesnym zminimalizowaniu granicy między pociskiem a wnętrzem rury. Rezultatem jest zmniejszenie tarcia w rurze, wyraźne zmniejszenie osadów w rurze i wyższa prędkość w stosunku do ładunku prochu.
Przy większych odległościach zmniejsza się zdolność pocisku do rozszerzania się po kontakcie. Jest tak, ponieważ pusta końcówka powoduje turbulencje, a zatem pocisk hamuje ostrzej niż normalny ostry pocisk lub pocisk Hunt. Ponieważ wydrążona końcówka potrzebuje stosunkowo większej siły uderzenia niż, na przykład, pocisk Hunt, aby się rozwinąć, utrata prędkości oznacza, że ​​pocisk może skutecznie rozszerzać się tylko na krótszych odległościach.

 

Oto zbliżenie końcówki Semihunt, a także trzech frezowanych skrzydeł, z odstępem około 120 stopni. Gdy pusta końcówka uderza cel, jest wypełniona tkanką, a siła tego powoduje, że trzy nacięcia działają jak strefy złamania. W rezultacie końcówka rozpada się na trzy części, z których każda przedostaje się przez cel. Zauważ, że ten pocisk działa najlepiej na krótszych odległościach, ponieważ mniej optymalne właściwości aerodynamiczne pustego nosa oznaczają, że pocisk będzie hamował szybciej. Dlatego na większych odległościach może występować znacznie zmniejszona energia uderzenia. Jak wspomniano wcześniej, oznacza to również, że zdolność pocisku do fragmentacji ulega pogorszeniu na większe odległości.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: