Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

KARABIN SAMOPOWTARZALNY PSL KAL. 7,62X54R

Na stanie: Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu KARABIN SAMOPOWTARZALNY PSL KAL. 7,62X54R

Karabin PSL jest przepisową bronią strzelców wyborowych armii rumuńskiej. Dzięki niskiej cenie znaczne ilości tych karabinów zostały wyeksportowane. Karabiny PSL były używane między innymi przez armię iracką. PSL jest także dzięki podobieństwu do SWD i niskiej cenie sprzedawany z powodzeniem na cywilnym amerykańskim rynku broni (jako Romak III, SSG-97, lub FPK). Specjalnie na rynek amerykański opracowano wersję kalibru 7,62 mm NATO. PSL jest bronią samopowtarzalną. Zasada działania oparta o odprowadzanie części gazów prochowych przez boczny otwór lufy, z długim ruchem tłoka gazowego. PSL strzela z zamka zamkniętego. Zamek ryglowany przez obrót. Mechanizm uderzeniowy kurkowy.

PSL jest zasilany z pudełkowych magazynków 5 lub 10 nabojowych.

Karabin posiada lufę gwintowaną o czterech bruzdach i skoku gwintu 570 mm. Lufa zakończona jest tłumikiem płomienia.

PSL wyposażony jest w łoże i kolbę stałą połączoną z chwytem pistoletowym. Zasadniczym celownikiem był celownik optyczny o czterokrotnym powiększeniu./brak w komplecie/ Pełniące pomocniczą rolę otwarte przyrządy celownicze składają się z muszki i celownika krzywkowego (ze szczerbinką).

Cechą za pomocą której można łatwo odróżnić karabin PSL od karabinu SWD jest wygląd przedniego dolnego łoża (uchwytu) które w PSL jest znacznie większe niż górne łoże, w karabinie SWD oba te elementy są identycznej wielkości. Ponadto górna krawędź kolby jest ukształtowana w wypukły łuk, pełniąc tym samym rolę poduszki policzkowej. W SWD górna krawędź kolby jest prosta.

KARABINY UŻYWANE W MAGAZYNOWYM STANIE/ NA ZDJĘCIACH/-W KOMPLECIE MAGAZYNEK 10 NABOJOWY. BROŃ ZGODNA NUMERYCZNIE

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: